Současnost

Současnost

Starý klášter v Jablunkově je dostupný veřejnosti. V jedné z částí sídlí Světové Muzeum a Knihovna Bible, ve druhé v současnosti probíhá rozsáhlá rekonstrukce. Návštěvníci si nyní mohou prohlédnout nejen unikátní sbírku Biblí, křesťanské literatury a mnoha dalších zajímavostí, ale mohou nahlédnou do některých dalších částí objektu, které nabízí mnohdy nádherné a unikátní ukázky stavebního umu mistru 19. století.

Jedinečná možnost prohlédnout si um stavebních mistrů

Díky právě probíhající rekonstrukci části kláštera si mohou návštěvníci kláštera zcela unikátně prohlédnout zajímavé prostory Starého kláštera. Mohou se blíže seznámit s jedinečnými schopnostmi stavebních mistrů 19. století a tím, co se jim podařilo postavit.

K vidění jsou nádherné klenby, zajímavé dispoziční řešení jednotlivých místností nebo například nádherné a unikátní dřevěné stropy. Návštěvníky nepochybně zaujmou i mnohé další zajímavosti.

 

Unikátní sbírka Biblí a křesťanské literatury

Expozice Světového Muzea a Knihovny Bible nabízí unikátní exponáty od poloviny 16. století do současnosti. Světové Muzeum a Knihovna Bbile vlastní rozsáhlý fond Biblí, křesťanské literatury, obrazů, materiálů pro děti a mladé a mnoha dalších zajímavostí, které bychom rádi postupně zpřístupnili lidem všech věkových kategorií. Celá sbírka se neustále rozšiřuje - pomozte i vy!

Fotogalerie

Zobrazit celou fotogalerii

Podpořte Starý klášter

Děkujeme za Vaší podporu!


Číslo účtu: 2800793837 / 2010

Facebook

Page generated in 1.4381 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál